Eesti Veinitee liikmed kogunesid talvelaagrisse, kus arutati alanud aasta ühisüritusi ning võeti vastu ka kolm uut ja väga eriilmelist liiget.

Üks neist toodab marjaveine, teine modernseid mõdusid ning kolmas koondab kokku enamiku Eesti Veinitee liikmete veinidest ja sobitab nad restoranis kokku oma toitudega. Selles blogipostituses tutvustame uusi liikmeid lühidalt.

Uued Eesti Veinitee liikmed vasakult:

Nööskeri mõdukoja eestvedaja Kristjan Aruoja. Ise nimetab Nöösker end Eesti esimeseks modernseks mõdukojaks. Värsked ja kõikidele nõuetele vastavad tootmisruumid koos ametlike tootmislubadega said Nööskeri eestvedajad kätte alles 2024. aasta alguses. Kogemust on tegijatel siiski märksa pikemalt, sest ettevõte sai alguse õlletootmisest, misjärel kasvas tegijate kirg ja huvi just mõdude vastu. Milline on täpsemalt üks tänapäevane mõdu ja miks ta veinile väga sarnane on, saate teada kui lähete neile Roosna-Allikule külla. Seda saab teha alates kevadest eelneval kokkuleppel ja optimaalseks seltskonna suuruseks on 10 inimest.

Rajuve talu eestvedajad on Katrin Juuse ja Margus Rajas. Rajuve talu täidab tühimiku Eesti Veinitee kaardil Ida-Virumaa koha peal, sest just selles maakonnas nad asuvadki. Veinimeister Margus hakkas marjaveinide tegemist katsetama üle kümne aasta tagasi. Millised on Marguse lemmiktoorained veinide valmistamiseks saab teada mõistagi külla minnes. Külastada saab neid alates kevadest, sest siis on rohkem, mida vaadata.

Restoran Oberpahlen – Vein&Roog on restoran ja Eesti veinide kelder, mis asub Põltsamaa lossikompleksis. Kuigi Põltsamaa tehas lõpetas oma veinitootmise kahe aasta eest, siis otsustas värskelt renoveeritud lossikompleksis tegutseva restorani juhataja Siim Emajõe, et linn ei tohi mingil juhul veinipealinna tiitlist ilma jääda. Seetõttu otsustas ta veinikeldrit hakata täitma Eesti Veinitee liikmete veinidega ja neid ka toitude kõrvale sobitama. Lisaks on Põltsamaal toimunud juba mitmeid koolitusi ja veiniõhtuid Eesti veinidega. Restoran on avatud külastamiseks aastaringselt E-T ettetellimisel, K-N kl 12-19, R-L kl 12-21, P kl 10-19.