Viinamarjaveinide maaletoojatele- ja tootjatele mõeldud konkursil Aasta Vein 2024 võidutsesid ka kahe Eesti Veinitee liikme veinid.

Konkursil osales ligi 550 viinamarjaveini tervest laiast maailmast ning parimaid veine tunnustati kuld-, hõbe- ja pronksmärgiga. Tunnustus annab veinisõpradele ja ka sommeljeedele võimaluse saada kiiret infot Eesti turul olevate väljapaistvate veinide kohta.

Veine hindas professionaalne žürii, mis koosnes Eesti sommeljeedest, joogispetsialistidest ja ajakirjanikest. Kõiki veine hinnati rangelt pimedegustatsioonil, kusjuures hindajatele oli teada vaid veini päritolumaa, viinamarjasort või sordid ja hind. Kõik veinid serveeriti korrektsel temperatuuril otse pudelist (ei dekanteeritud). Igat kategooriat hindas vähemalt viieliikmeline žürii, mida juhtis kogenud grupijuht, kes kogus kokku punktid, jälgis nende ühtlast taset ja vajadusel tõstatas diskussiooni hindajate vahel tulemuste täpsustamiseks või ühtlustamiseks. Konkurssi korraldas MTÜ Eesti Sommeljeede Assotsiatsioon.

Eesti tootjate seast sai pronksmedali Uue-Saaluse Veinitalu Solarise viinamarjadest tehtud pet-nat vahuvein Solaris 2022.

Murimäe Veinikeldri veinid said kaks medalit:

Vahuvein Solarise viinamarjast Muri d’Or Solaris sai hõbemärgi.

Rahulik punane vein Rondo, Regenti ja Hasanski viinamarjade segust nimega R2H sai pronksmärgi.


Infot teiste võitjate kohta leiab siit!

Palju õnne kõigile võitjatele!