Ida-Eesti Peipsi kant

Rajuve, Ulge veinitalu, Hirveaia veinikelder
Vaata marsruuti

Ühenda unikaalse Peipsi-äärse kultuuriruumi kogemine kolme veinitootja külastamisega. Maitse kohalikku toitu, uuri marjakasvatuse kohta ja kuula mõisalugusid.
Tuuri kokkuleppimiseks võta ühendust veinimajadega ja vali sobiv aeg. Eesti Veinitee veinimajade pered ootavad ja on hea meelega valmis sulle tuuri osas head nõu andma.
Tere tulemast põhjamaisele maitserännakule!

VEINIMAJA

km

erinevat veini

päev

ulge talu1

1. RaJuVe

Marja- ja puuviljaveini tootmise ettevõte RaJuVe OÜ asub Ida-Virumaal Alutaguse vallas Kõrtsi talus, Jõhvi-Tartu mnt ääres Sälliku külas. Kunagi on siin asunud kõrts, mis on talule nime andnud. Kasutame sõna „kõrtsi“ ka veini nimetustes. Hobi korras oleme veini valmistanud umbes kümnendi, veiniköögi luba omame 2023. aastast. Aastal 2024 on valikus 5 erinevat toodet. Kasutame õuna, rabarberit, musta ja valget sõstart ning metsamarju. Otsime ikka uusi ja huvitavaid maitseid. Kui olete  Veiniteele sattunud, meie veinidega tutvunud ja soovite piirkonda rohkem avastada, siis 4 km Jõhvi poole on Lammas ja Roos mekituba, kus saab nautida mitmesuguseid liharoogasid. 6 km Tartu poole, Peipsi liivaranna lähistele jääb kohalike maitsete köögiga majutuskompleks Kauksi puhkemaja. Meie maja veine leiate mõlemalt poolt. Maitsmiseni!

eesti-veinitee-rajuve

2. Ulge talu

Lõuna-Eesti veinituur algab Peipsi läheduses asuva Ulge taluga, kus pererahvas on nüüdseks juba aastakümneid kasvatanud erinevaid marjakultuure. Neil on vastused mitmesugustele küsimustele: kuidas kasvatada edukalt maasikaid, mida armastab kõrvits, miks kasvatada arooniaid või… miks valmistada kohalikust toorainest veini? Uksed on avatud kõigile, kes soovivad maitseküllastest elamustest osa saada.

ULGE-TALU-EESTI-VEINITEE

3. Hirveaia veinikelder

Hirveaia veinikelder asub Tartust 40 km ehk pooletunnise autosõidu kaugusel. Alatskivil lossi ümbritseva kiviaia taga asub mõisaaegne jääkelder, mis on saanud uue hingamise. Just selles ajaloolises hoones saab tutvuda kohaliku kultuuri ning käsitööna valmistatud puuvilja- ja marjaveinidega. 

HIRVEAIA-veinikelder-veinitee-veinid