Lääne-Eesti marsruut

Allikukivi veinimõis, Tori Siidritalu, Valgeranna Veinitall, Langemaa, Muhu veinitalu ja Saaremaa I veinitehas
Vaata marsruuti

Võta ette veinireis Pärnu- ja Saaremaal: kaks päeva ja kuus veinimaja, öö Pärnus või Saaremaal. Sind ootavad erinäolised veinimajad Lääne-Eestis ja saartel, kus lisaks jookide nautimisele leidub huvitavat tegevust igaühele. Tere tulemast Põhjamaisele maitserännakule!

VEINIMAJA

km

erinevat veini

päeva

Valgeranna-veinitall-mamm&frukt-veinimaja-degustatsioonid-üritused-pulmaküün-uks

1. Langemaa

Langemaa’l valmistatakse pika laagerdamisega veine, s.h. eritellimusi. Leiate eest külastuskeskuse ja kodumajutuse koos saunakompleksiga, selleks rajatud hoones.
Oleme ette broneerimisel avatud üksikkülastajast grupini, kel pakub huvi: istanduses jalutamine (õiteajal on hunnitu), veinikeldris maitsete ja valmis toodangu degusteerimised, väiketootmine seest poolt ja ette tellitud veinikohvik.

Langemaa-veinitalu-eesti-veinitee

2. Allikukivi veinimõis

Allikukivi Veinimõis asub Pärnumaa ja Mulgimaa piiril, kust nii Pärnu kui Viljandi jäävad 40 minutise autosõidu kaugusele. Veinimõisa südameks on 19. sajandil ehitatud uhke töösturi häärber ja seda ümbritsev ajalooline park. Mõisa keldris valmivad peamiselt mõisa marjaaia saagist valmistatud marja- ja puuviljaveinid.

eesti-veinitee_-estonian-winetrail_Allikukivi_Veinimois_Hein-Kõrgem-1024x760

3. Tori Siidritalu

Tori Siidritalu jääb kõigest 30-minutilise autosõidu kaugusel suvepealinnast Pärnust. Torist leiad suurima maheda siidri- ja veinitalu Eestis ning ilmselt ka Baltikumis. Siidriks ja veiniks väärindatakse marju ja puuvilju, mis on peamiselt pärit Soomaa ümbrusest. Soomaa on üks Eesti kuuest rahvuspargist, suurte soode ja rabade ning puutumatu metsiku loodusega.

TORI-siidritalu

Tutvu ka muude vaatamisväärsustega Tori kandis ja Pärnus. Soovi korral leiab Pärnust kindlasti ka sobiva majutuskoha

4. Valgeranna Veinitall

Mamm&Frukt on urbanistlik veinimaja suvepealinnas. Veinihuvilisi oodatakse külla aga nende täiesti uude, samas hästi vanasse Valgeranna Veinitalli, kus ruumi on palju ja tegevust jagub. Lisaks veinidegustatsioonidele mahub mõnusasti pidu pidama, etendusi ja kontserdeid nautima ning ka seminari korraldama. Veinitall asub Pärnust 10 min sõidu kaugusel. Mine auto, takso või miks mitte linnaliinibussiga. Ehe veinimaja kogemus spontaanselt ja kiirelt, ilma pikema planeerimiseta.
Hooajaliselt on avatud ka kiviahju pizzaterrass ning ettetellimisel pakutakse 3-5 käigulist degustatsioonimenüüd.

Valgeranna-veinitall-mamm&frukt-veinimaja-degustatsioonid-üritused-pulmaküün-inimesed

5. Muhu veinitalu

Saarele jõudes tervitab sind Muhu Veinitalu, mis on esimene veiniturismitalu Eestis. Muhu Veinitalu ajalugu on enam kui 100-aastane. 1930date keskpaigas ulatus tootmismaht suisa 400 000 liitrini. Tänavuseks on Muhu mulda istutatud üle 2000 taime ja 2016. aasta saagist valmis esimene ametlik Muhu Veinitalu viinamarjavein. Veinitalus on olemas ka majutus.

veinitee-muhu-veinitalu

6. Saarema I veinitehas

Sõites Saaremaal teisepoole väina leiad Orissaare tee äärest Põripõllul Saaremaa I Veinitehase. Veine valmistatakse seal ebatavalistest Saaremaalt pärit toorainetest, näiteks metsmaasikatest ja angervaksaõitest.

eesti-veinitee-saaremaa-I-veinitehas-ideafarm

Lõpetuseks tutvu toredate looduslike paikadega Saaremaal.
Leia siit soovitusi majutuseks ja einestamiseks

Tuuri kokkuleppimiseks võta ühendust veinimajadega ja vali sobiv
aeg. Eesti Veinitee veinimajade pered ootavad ja on hea meelega valmis
sulle tuuri osas head nõu andma.
Tere tulemast Põhjamaisele maitserännakule!