Lõuna-Eesti marsruut

Kanarbiku veinitalu, Järiste Veinitalu, Kodas siidrikoda, Rüüp veinid, Murimäe Veinikelder, Veinimäe talu, Pindi veinitalu ja Uue-Saaluse veinitalu
Vaata marsruuti

Külasta kaheksat veinitootjat, uuri Eestimaist viinamarjakasvatust ja proovi nii puuvilja-marjaveine kui viinamarjaveine. Maitse kohalikku toitu. Ööbimiseks sobivad kenasti Võru, Tartu või Otepää.
Tere tulemast põhjamaisele maitserännakule!

VEINIMAJA

km

erinevat veini

päeva

eesti-veinitee-veinimäe-1

1. Kanarbiku Veinitalu

Võrtsjärve läheduses Elva vallas tegutseb Kanarbiku veinitalu. Karsklasest veinimeister Meelis alustas veinitegemisega 2009. aastal. Kaks aastat hiljem Maalehe  koduveinikonkursil saavutatud 3. koht andis juurde enesekindlust ja julgust asjaga edasi minna. 2012. aasta sama konkursi võit kinnitas seda veelgi. Degusteerida saab käsitööveine ja jalutada istanduses. Täpsem info: kanarbikuveinitalu@gmail.com või  +372 5345 416.

Kanarbikuveinid-veinitee

2. Järiste Veinitalu

Nõo vallas asub ajaloolises Luke mõisa kõrtsis tegutsev Järiste Veinitalu. Talus kasvavad viinamarjad, millest on valminud mitmed auhinnatud veinid. Veine saab nautida terrassil, mille katust katavad 18-aastased viinapuud. Ekskursiooni ajal saab ringi käia istandustes ja sisse vaadata veinikööki. Räägime põhjamaisest viinamarjakasvatusest, degusteerida saab viinamarjaveine, marjaveine ja siidrit.

Eestiveinitee_Järiste_Veinitalu_5toodet (1)

Õhtusöögi saab tellida Luke mõisa köögist. Toitu saab nautida veinitalus või siis Luke mõisas. Luke mõis asub viieminutilise autosõidu kaugusel. Toitlustuse soovist anna kindlasti varem teada!
Või siis sõitke veel 30 km KODAS’esse, kus saab nii süüa, juua kui ka ööbida.

3. KODAS siidrikoda

KODAS on palju enamat kui vaid jook ja toit. See on elamuskeskus keset Otepää kõrgustiku maalilisi kupleid.

Siia on mõnus tulla nautima häid kontserte, lebades suvel ristikheinasel murul või talvisel ajal istudes hubase kaminatule lähedal.

Põnevust jagub ekskursioonidel, kus saad piiluda joogi- ja toidutootmise telgitagustesse ning pudelisse pandut maitsta.

Järvevaatega moodsad iglumajad kutsuvad tegema inspireerivas ümbruses kaugtööd ning joogikoolitused ja kino aitavad luua ägeda tiimiürituse ja seminari meeskondadele.

Kodas hoone

4. RÜÜP veinid ja Ala Juusa puhkemaja

Rüüp veini tootmine asub Põlvamaal Ihamaru külas Ala Juusa talus, kauni Postitee ääres. Valmistame käsitööveine peamiselt oma kasvatatud marjadest ja õuntest. Aastal 2022 sai rajatud viinapuuaed, kus kasvatatakse viinapuid nii avamaal kui 400 m2 suuruses kiletunnelis. Näitame lahkelt oma tegemisi külastajatele: räägime kuidas viinapuud Eestimaal kasvavad ja kuidas viinamarjad veiniks saavad, degusteerime erinevaid jooke, tutvustame tootmisruumi, mida omavahel hellitavalt rüübiköögiks kutsume. Pakume ka majutust puhkemajas koos sauna ja kümblustünniga.
+372 503661
puhkemaja@alajuusa.ee

eesti-veinitee-rüüp-ala-juusa

5. Murimäe Veinikelder

Otepää kaunite järvede ja kuplite keskel asuvas Murimäe veinikeldris saab külastada viinamäge ja veinikeldrit. Veinimeister annab ülevaate veinikeldri tegemistest ja veinivalmistamisest. Degustatsioonil tulevad maitsmisele Eestis kasvatatud viinamarjadest ning muust Eestimaisest toorainest valmistatud käsitööveinid.

Murimae veinikelder - Eesti Veinitee

6. Veinimäe talu

Veinimäe talu on viinamarjaistandus Võrumaal Kärgula külas. Enamik taimi kasvab katmikalal ehk pikkades kiletunnelites. Katmikala pindala on kokku 2500 m2 ning see mahutab umbes 1200 2-5-aastast taime. Naudi karget põhjamaist maitseelamust ning huvitavat ringkäiku, mille viib läbi Maaülikooli lõpetanud kõrgharidusega agronoom!

Veinimäe-Eesti-veinitee

Lõuna- ja õhtusöögikohad Võrus
Ühtlasi külasta ka Võru linna keskväljakut. Väljak on eriline oma liikuva mööbli poolest ja pidevas muutumises. Paigal on sündmuse nägu – kord on siin laadaplats, siis kontserdisaal või talvine maagiline jõulumaa.

7. Pindi veinitalu

Pindi Veinitalu külastus. Pindi Veinitalu on ema ja tütre hobipruulimisest alguse saanud väike pruulikoda Lasva lähedal, kus kohalikust toorainest valmistatakse põnevaid puuvilja- ja marjaveine. Külalised saavad tutvuda tootmisega ja degusteerida veine.

pindi-veinitalu-eesti-veinitee

Kui juba siin kandis oled, siis külasta ka Lasva veetorni ja galeriid. Veetorni eripäraks on ainulaadne muusikat tegev klavertrepp, mida mööda torni tõustes saad mängida ja kuulata erinevaid helisid.

8. Uue-Saaluse veinitalu

Uue-Saaluse veinitalu külastus ja õhtusöök Ulgumaa Puhvetilt. Uue-Saaluse on Eesti Veinitee kõige lõunapoolsem talu, mis asub kauni Haanjamaa maastiku rüpes järve ääres. Külalistele pakutakse veinikeldri, astelpaju- ja viinamarjaistandiku külastust ning veinide degusteerimist. Samuti on võimalus matkata koos giidiga ümber Kavadi järve 4,5 km pikkusel teekonnal.

uue-saaluse-veinitee-

Majutussoovitused: Haanjamehe turismitalu ja Vaskna turismitalu.

Tuuri kokkuleppimiseks võta ühendust veinimajadega ja vali sobiv aeg. Eesti Veinitee veinimajade pered ootavad ja on hea meelega valmis sulle tuuri osas head nõu andma.
Tere tulemast Põhjamaisele maitserännakule!