Tuleval nädalavahetusel 18.-19. novembril toimub Kultuurikatlas festival Maitsev Eesti, mida paljud meie jälgijatest mäletavad Eesti Joogifestivali nime all.

Nüüd on programmi lisandunud mitmeid uusi tegevusi ja esinejaid ning ka osalisi on rohkem.

Veiniteelistest on kohal uusi jooke tutvustamas ja omavahel võistlustules mõõtu võtmas Valgejõe Veinivilla, Tori siidri- ja veinitalu, Murimäe veinikelder, Allikukivi veinimõis, Valgeranna Veinitall, Uue-Saaluse veinitalu, Järiste veinitalu, Habaja viinavabriku ja Muhu veinitalu.

Ootame kõiki oma sõpru ja jälgijaid festivalile kaasa elama, sest kohe esimese päeva alguses selguvad ka parimad veinid ja joogid erinevates kategooriates, mida on hinnanud Eesti parimad sommeljeed. Loodame, et paljusid meist ootab ees medalisadu!

Vaata täpsemat programmi ja ajakava ning leia pilet Piletitasku kodulehelt.

Mis festivalil toimub?

– Eesti Joogifestival, kus osalemas üle kolmekümne kodumaise joogimeistri, kelle loomingut saab degusteerida.

– Aasta Kokk, Aasta Noorkokk, Aasta Tallink Kokk võistlused, mis on avatud kõigile festivali külastajatele.

– Parimad Eesti Joogid 2023 konkursi tulemuste avalikustamine, kuhu on oodatud kõik osalejad.

– Eesti Maitsed ja International Restaurant Guide Falstaffi Eesti parimate restoranide avalikustamine (eraldi piletiga).

– Eesti Toidupiirkond 2023 – Mulgimaa maitsete tutvustus ja degusteerimine.

– Rahvaliiga õlle degusteerimises (eraldi osalustasuga).

– Eesti Parim Kokteil, valmistatud ainult kodumaistest maitsetest, mille põnev finaal on avatud kõigile festivali külastajatele.

– Selgitatakse välja Baltikumi ja Põhjamaade parim õllespetsialist, mille põnevad finaalid on avatud kõigile festivali külastajatele.

– Mahetoidu aastakonverents (etteregistreerimisega mahesektori esindajatele, ainult konverentsil osalemine tasuta) ja Aasta Parim Mahetoit degusteerimised festivali külastajatele.

– Parimad Eesti Joogid 2023 degusteerimised, kus saab kiirelt ja mugavalt tutvuda parimatest parimate kodumaiste jookidega sümboolse osalustasu eest. Degustatsiooni programm on leitav all olevas ajakavas.

– Oma Maitse ajakirja jõulujookide rahvahääletus, kuhu oleme koondanud kokku mitmeid põnevamaid ja paremaid näiteid. Degustatsiooni programm on leitav all olevas pikemas tutvustuses ja sündmuse Facebook lehel.

Ajakava:

Piletid leiab Piletitaskust -> https://www.piletitasku.ee/et/performance/22420

Hoia silm peal ka Festivali Maitsev Eesti sotsiaalmeedial Facebookis ja Instagramis.