Veinireis kodumaa pinnal ei pea jääma ainult suvisesse aega. Vastupidi, mõistlik on külla tulla hoopis talvel, sest siis on pererahval veinihuviliste külaliste vastuvõtmiseks tihti palju rohkem aega. Panime kokku nimekirja veinimajadest, kes võtavad külalisi vastu ka talvisel ajal. Eraldi tõime välja ka pakkumised jõulu- ja firmapidude jaoks. Ilusat pühadeaega ja meeldivaid veinimajade külastusi!

11 veinimaja, kes ootavad külalisi ka talvel:

Aru mõis

Aru mõis ootab seltskonna või kollektiiviga talvisele väljasõidule kauni Kõrvemaa lumisele muinasjutumaale. Päeva saab lõpetada õhtusöögiga Aru Mõisas, kus pererahvas pakub toidu kõrvale kohapeal valminud käsitööveine.

Kolmekäigulise õhtusöögi hind on 40 eurot inimese kohta, lisaks joogid. Hinna sees on miniekskursioon veinitootmisse. Võimalikud on erinevad tegevused ja menüüd vastavalt seltskonna soovidele ja eelarvele. Inimeste arv 10-30. Telli sündmus ette telefonil 5092108.

Põnevate päevaste tegevuste inspiratsiooni leiad #VisitKorvemaa – suusata, tõukekelguta, sõida kelgukoertega, mütta rabas või või jaluta niisama.

Allikukivi veinimõis

Allikukivi ootab külalisi kuni detsembri lõpuni. Külaliste grupile suuruse piirangut ei ole. Veinituuri saab broneerida allikukivi.ee või kirjutada otse info@allikukivi.ee. Külastuse hind on 20€ inimese kohta. 

Valgejõe Veinivilla pakub külastamiseks ja jõulupidudeks erinevaid võimalusi:

Pakett „Degusteerimine väikese seltskonnaga“ sisaldab ekskursiooni veinitalus ja viie veini degusteerimist. Miinimum 6 inimest, maksimum 50 inimest. Kestus: 90 min ning maksab 18 eurot inimese kohta.

Pakett „Degustatsioon + talugurmee“ on mitmekäiguline kohalike veinidega sobitatud talugurmee õhtusöök. Valminud veinimeistrist hobikokk Tiina Kuuleri juhtimisel, mistõttu võib kindel olla, et kõik kogetavad maitsed kõlavad suurepäraselt kokku. Õhtusööki pakutakse ainult koos veinide degustatsiooniga. Talvisel ajal alates 10 inimesest. Kestus: 1-3h. Hinnad varieeruvad 20-25 euro piires. Saadaval vaid ettetellimisel. Arvestame erinevate talumatustega ning saadaval on ka vegan, vegetarian ning taimne menüü. Kirjelda oma soove täpsemalt kirjutades info@veinivilla.ee.

Pakett „Pidu elektrita“ on õhtusöök, kus kõik toidud on valminud elektri abita, kas puupliidil, ahjus, kaminas või sütel! Pakume mitmekäigulist talugurmeed, mille juurde on sobitatud auhinnatud kohalikud veinid. Süüakse küünlavalgel ja kamina ees pika kõrtsilaua ääres, kuhu mahub kuni 35 inimest. Küsi pakkumist info@veinivilla.ee või helista 5087222 (perenaine Tiina).

Pakett „Pidu koos kingituse valmistamisega“. Tervitame klaasikese kohaliku vahuveiniga, ning suundume sellega ekskursioonile veinitalu toomisruumidesse tutvuma veinitegemise protsessidega. Kui töövõtted selgeks õpitud, siis saab iga osaleja oma kätega endale ühe pudeli kingituseks kaasa villida. Igaüks saab veini pudelisse villida, ning peale panna korgi, kapsli ja etiketi. Seejärel ootab pearoog, koos sinna juurde sobitatud kahe erineva veiniga. Magustoidule ruumi tegemiseks mängitakse seltskonnas paari veiniorienteerumise seiklusmängust laenatud ülesannet, mis pakuvad elevust kogu seltskonnale, sisaldades nii nuputamist kui väikest füüsilist väljakutset. Võitjale loomulikult ka kohapeal tarbitav auhind. Järgneb magustoit koos sinna juurde sobitatud kohaliku dessertveiniga ning soovitajatele ka kohv. Taimne menüü kokkuleppel. Küsi täpsemat pakkumist, sest hinnad ei ole kivisse raiutud ja sõltuvad söögivalikutest ning veinide arvust ja valikust. Helista 5087222 (perenaine Tiina) või kirjuta info@veinivilla.ee. Degustatsiooniks on kohti 40le inimesele, mugavalt mahub sööma kuni 35 inimest.

Teisi peovõimalusi vaata siit: https://www.veinivilla.ee/et/p/joulupidude-eripakkumine

Murimäe veinikelder

Võtame külalisi vastu aastaringselt. Pakume veinidegustatsioone ja õhtusööke. Külastamiseks on vajalik ettebroneerimine läbi kodulehe https://murimaevein.ee/koolitused-ja-degustatsioonid/

Degusteerimisele ootame seltskondi suuruses 6-18 inimest. Õhtusöökidele 10-18 inimest.

Lisainfo ja broneerimise jaoks võta meiega ühendust kirjutades info@murimaevein.ee või helistades 5065864.

Murimäe jõulumenüü leiad siit:

Habaja viinavabriku

Sügis-talvisel ajal pakub Habaja Viinavabriku eelneval broneerimisel nii tööpäevadel kui nädalavahetustel veinidegustatsioone, lõuna- või õhtusööke 10-40 liikmelistele gruppidele soojas ja hubases Viinavabriku endisest linnasehoidlast kohandatud elutoas.

Valikus on:

– Vähemalt 5 erineva veini degustatsioon koos juurde sobitatud suupistete ja tuuriga veinitootmisesse. Hind 15 eurot inimese kohta. Kestvus 1-2 tundi.

– Vähemalt 5 erineva veini degustatsioon ilma suupisteteta, sisaldab tuuri veinitootmisse. Hind 10€ inimene. Kestvus 1-1,5 tundi.

– 3-käiguline pizza-õhtusöök (või lõunasöök) koos veinidegustatsiooniga. Eelroaks vürtsikas kõrvitsasupp, seejärel jagamistoiduna erinevad pizzad ning lõpetuseks päevakohane dessert, kohv/tee. Proovime ära ka pea kogu maja veinivaliku ning teeme tuuri tootmisruumi. Hind 36€ inimene. Kestvus 2-3 tundi.

– 5-käiguline õhtusöök koos Habaja Viinavabriku veinide degustatsiooni ja tuuriga tootmisruumi. Hind 54€ inimene, kestvus 3-4 tundi.

– Jõululõuna koos Habaja Viinavabriku veinide degustatsiooni ja tuuriga veinitootmisesse. Praad ja dessert, kohv/tee ning veinivaliku mekkimine. Hind 30€ inimene. Kestvus 2-3 tundi.

NB! Kui talv vähegi külma annab ja tiigijää kannab, avab Habaja Viinavabriku selgi hooajal tavapärase uisukohviku!

Broneerimiseks kirjuta: vein@habaja.ee, Facebooki/Instagrami sõnumitesse või helista: 5091110.

Tori siidri- ja veinitalu

Võtame talvel gruppe vastu tootmise tuuriks ja degustatsiooniks. Ootame külla seltskondi alates 10st inimesest. Rohkem infot leiab: https://siidritalu.ee/tule-kulla/

Või kirjutades info@siidritalu.ee.

Ideafarm – Saaremaa I Veinitalu

Detsembris võtame vastu kliente ja teenindame gruppe. Alkoholivabade jookide degustatsioon maksab 10 ja veinidegustatsioon 14 eurot inimese kohta. Tehasepood avatud 9-17. Muul ajal helistada ette +372 5258068 või teha broneering info@ideafarm.ee.

Uue-Saaluse veinitalu pakub jõuluhõngulist veinituuri:

Lõkkel tokisaia küpsetamine ja hõõgveini nautimine

Ekskursioon veinikeldrisse ja tootmisse

5 veini degustatsioon koos suupistetega

Pakume 2-3 käigulist jõulumenüüd

Lõbus veiniteemaline viktoriin

Gruppidele alates 6-30 inimest

Broneerimine ja lisainfo: www.uuesaaluseveinitalu.ee

Kanarbiku veinitalu

Kanarbiku Veinitalu võtab külalisi vastu aastaringselt. Saab degusteerida kohalikke marjaveine ning tutvuda tootmisega.

Täpsem info kanarbikuveinitalu@gmail.com või +372 5345 4169

Valgeranna Veinitall

Võõrustame 140 aasta vanuses mõisatallis jõulupidustusteks 20-80 liikmelisi seltskondi. Pidustuste käigus pakume süüa ja juua ning soovi korral viime läbi veinidegustatsiooni. Privaatse erapeo raames on võimalus tellida oma DJ, bänd või jõuluvana. Väiksemad seltskonnad saavad õhtusöögi ajaks broneerida laua. Klassikaline 3-käigulise jõulubuffee hind alates 29 eurot inimese kohta.

Info ja broneerimine valgeranna@veinitall.ee

Veinidegustatsioonile ootame vähemalt 6-liikmelisi seltskondi.

Maitseme 5 erinevat marjaveini või muid põnevaid jooke ning kõrvale serveerime kerge valiku suupisteid.

Degustatsiooni kestus 1-2h, hind 22 eurot inimese kohta.

Soovijad saavad suunduda ka Audru mõisakompleksi giidituurile.

Rohkem infot: https://veinitall.ee/firmapidu/

Langemaa

Pakume aastaringselt meie marjaveinide degusteerimist koos suupistetega väiksemale seltskonnale (max 10 inimest). Broneerimiseks kirjutage kaija@langemaa.ee, priit@langemaa.ee või helistage 5292345, 5036328.